خطرات سرطان پروستات

خطرات سرطان پروستات

سرطان پروستات شایع ترین سرطان و دومین علت شایع مرگ و میر در اثر سرطان، در مردان می باشد. مدیریت این بیماری همچنین می تواند یکی از پیچیده ترین کار ها باشد زیرا روش های درمانی بسیار مختلفی وجود دارند و تحقیقات زیادی نیاز است تا تشخیص داده شود که چه روش درمانی نباید انجام گیرد. در این مقاله قصد داریم به خطرات سرطان پروستات اشاره ای داشته باشیم.

آیا سرطان پروستات بدخیم کشنده است

تحقیقات نشان داده که سلول های سرطانی پروستات در مردانی که به دلایل مختلفی فوت می کنند، یافت شده است و احتمال وجود این سلول های سرطانی با بالا رفتن سن و سال افزایش می یابد. سلول های این سرطان در 30 درصد از مردان 50 ساله و 50 درصد از مردان 80 ساله یافت می شود. بر خلاف این درصدهای بالا، احتمال فوت فرد در اثر سرطان پروستات 3 درصد است.

خطرات سرطان پروستات

خطرات سرطان پروستات

تشخیص سرطان پروستات در مراحل اولیه

به طور کلی سرطان پروستات در صورتی که در مراحل اولیه تشخیص داده شود، راحت تر درمان می شود. سرطان پروستات با توجه به شدت و گسترش آن به دیگر اندام های بدن می تواند درمان های متفاوتی داشته باشد و لزوماً درمان سرطان پروستات، جراحی نمی باشد. تعیین نوع درمان سرطان پروستات ، توسط پزشک صورت می گیرد.

حقیقت این است که مزیت جراحی سرطان پروستات نسبت به دیگر روش های درمانی در این است که سلول های سرطانی در صورت عدم متاستاز، به طور کامل برداشته می شوند. ولی در روش پرتودرمانی سلول های سرطانی به طور کامل برداشته نمی شوند. با این حال بدون انجام معاینات درست و اصولی نمی توان نتیجه گرفت که جراحی بهترین روش درمانی است. همچنین در روش جراحی، احتمال بروز مشکلاتی در نعوظ وجود دارد.

سرطان پروستات شایع ترین سرطان و دومین علت شایع مرگ و میر در اثر سرطان، در مردان می باشد. دکتر کیوان رادخواه دارای فلوشیپ فوق تخصصی انکوارولوژی و جراح سرطان پروستات می باشد و با بهره گیری از روش های نوینی به درمان سرطان کلیه می پردازند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188591523 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

علت سرطان پروستات

پزشکان به علت اصلی سرطان پروستات پی نبرده اند ولی رژیم غذایی می تواند به این بیماری مربوط باشد. مردانی که از چربی حیوانی زیادی که از گوشت قرمز حاصل می شود، تغذیه می کنند به احتمال بیشتری به سرطان پروستات دچار می شوند. گوشت قرمزی که در دمای بسیار بالا طبخ می گردد، مواد سرطان زایی تولید می کند که بر روی غده پروستات تاثیر می گذارد. این نوع سرطان در کشورهایی که مصرف لبنیات و گوشت بالا می باشد، نسبت به کشورهایی که مصرف برنج، دانه سویا و سبزیجات بالاتر است، رایج تر است.

همچنین هورمون ها، نقش اساسی ای در این نوع سرطان ایفا می کنند. مصرف چربی، مقدار تستوسترون در بدن را افزایش می دهد و تستوسترون، رشد غده پروستات  را افزایش می دهد.

منبع: https://www.everydayhealth.com/columns/gerald-chodak-the-prostate-cancer-doc/things-your-doctor-wont-tell-you-about-prostate-cancer/

درمان واریکوسل

پروتز آلت

برچسب گذاری توسط ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + هفده =