واژینوپلاستی

واژینوپلاستی

اصطلاح “جوانسازی واژن” چندین روش متفاوت را پوشش می دهد.  گاهی اوقات به نام جراحی پلاستیک زنان، جراحی جوانسازی تناسلی، جراحی واژینوپلاستی و غیره طراحی شده است. واژینوپلاستی (vaginoplasty) روشی برای سفت کردن واژن می باشد . در این مقاله قصد داریم به مطالب ذیل بپردازیم .

 • هزینه عمل واژینوپلاستی
 • عوارض واژینوپلاستی
 • واژینوپلاستی چیست
 • واژینوپلاستی با لیزر
 • لابیاپلاستی
 • پرینورافی
 • مراقبت بعد از عمل ترمیم واژن

واژینوپلاستی

واژینوپلاستی

واژینوپلاستی چیست؟

یک نوع جراحی زیبایی واژن است که در این فرآیند قسمت های شل و اضافی واژن برداشته شده و سبب ترمیم و جوانسازی واژن می شود همچنین این فرآیند می تواند موجب ترمیم و استحکام عضلات واژن شود .

علل شل شدن واژن

از جمله مواردی که سبب شل شدن واژن می شود عبارتست از: آسیب های حین زایمان، زایمان سخت، چند قلویی، پارگی ناحیه پرینه، سابقه هیسترکتومی و … می باشد . این عوامل با افزایش سن بیشتر می شود و حتی ممکن است در برخی از بانوان جوان که سابقه هیچ نوع زایمان هم ندارند این مشکل رخ دهد . با جراحی زیبایی واژن می توان این مشکل را برطرف کرد . واژینوپلاستی می تواند سبب انقباض بیشتر، تنگ کردن و کوچک کردن دهانه رحم شود که می تواند به افزایش رضایت جنسی کمک کند.

جراحی زیبایی واژینوپلاستی

در جراحی واژینوپلاستی از بیرون ناحیه لب های واژن و از درون دیواره عضلات واژن جراحی می شود و این نوع جراحی هم سبب درمان و هم زیبایی می شود . برخی از مشکلات شایع در بانوان که موجب نگرانی در این افراد می شود عبارتست از: افتادگی، شل شدن عضلات، گشاد شدن دهانه واژن، بزرگ یا کوچک بودن آلت تناسلی و … تمامی این موارد را می توان با جراحی زیبایی واژن برطرف کرد .

بیهوشی برای واژینوپلاستی

در حالی که واژینوپلاستی می تواند تحت بیهوشی موضعی انجام شود، اما بسیاری از آن ها را تحت بیهوشی عمومی انجام می دهند.

خطرات واژینوپلاستی چیست؟

خطرات ناشی از واژینوپلاستی شامل عفونت، خونریزی، درد، همراه با عوارض نادر است. که این نوع عوارض احتمالی و موقت بوده و در اثر مدت زمان بسیار کوتاه یک تا دو هفته برطرف می شود .

مزایای واژینوپلاستی

اکثر زنان پس از زایمان، ممکن است از سستی واژن ناشی از کشش بافتها و جداسازی عضلات شکایت کنند،  افتادگی و شل شدن این ناحیه می تواند به اختلال عملکرد جنسی کمک کند. در مجموع پس از جراحی واژینوپلاستی می توان تمامی این مشکلات را برطرف کرد .

 • تنگ کردن واژن
 • برطرف کردن افتادگی واژن
 • برطرف کردن بیرون زدگی پس از زایمان
 • شل شدن عضلات واژن

عوارض واژینوپلاستی

در برخی موارد با مراجعه به فرد غیر متخصص موجب می شود عمل انجام شده سطحی صورت گیرد و فقط پوست این ناحیه به هم نزدیک شود و همین امر سبب عوارض همانند: درد، خونریزی، ایجاد یک پاچ یا پوست در بیمار که سبب تجمع ترشحات و بوی بد می شود . پیشنهاد می شود برای انجام جراحی واژینوپلاستی حتما به متخصص زنان مراجعه شود .

واژینوپلاستی (vaginoplasty) روشی برای سفت کردن واژن می باشد . دکتر بیک زاده متخصص زنان با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی عارضه ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۰۲۱۸۶۰۴۶۳۲۹ – ۰۲۱۴۴۴۲۷۳۶۲ تماس بگیرید یا به آدرس کانال اینستاگرام مراجعه کنید .

نکات مهم پس از جراحی واژینوپلاستی

بیماران ظرف مدت زمان یک تا دو هفته بهبود می یابند . این افراد ممکن است دردهای عمیق را برای چند روز اول احساس کنند . مراقبت های پس از جراحی بسیار حائذ اهمیت می باشد . از جمله مواردی که افراد پس از جراحی حتما باید رعایت کنند عبارتست از :

 • خودداری از انجام فعالیت های جنسی به مدت هشت هفته
 • عدم استفاده از تامپون به مدت هشت هفته

واژینوپلاستی با لیزر

واژینوپلاستی یک روش غیر تهاجمی می باشد که از این روش برای زیبایی واژن استفاده می کنند . باید گفت در این روش هیچ گونه عوارض جانبی وجود ندارد و دارای دوره نقاهت کوتاه مدتی نیز می باشد . واژینوپلاستی علاوه بر زیباسازی واژن به تنگ شدن جداره های رحم نیز می پردازد .

کاربرد های لیزر در جراحی زیبایی واژن

با استفاده از لیزر می توان مشکلات در سنین بالا و ناشی از یائسگی مانند آتروفی تناسلی، کاهش کشسانی طبیعی واژن، شل شدن، افتادگی، درد در زمان فعالیت های جنسی، خشکی واژن، درمان بی اختیاری ادرار، سوزش و خارش را درمان کرد . این جراحی ممنوعیت در بارداری ندارد و همچنین هیچ محدودیت سنی برای انجام جراحی واژینوپلاستی وجود ندارد .

هزینه جراحی واژینوپلاستی

برای اطلاع دقیق از جراحی واژینوپلاستی بهتر است به دکتر مژگان بیک زاده مراجعه شود . هزینه جراحی واژینوپلاستی پس از معاینات پزشک تعیین می شود .

متخصص زنان خوب در غرب تهران

جراحی زیبایی واژن

لابیاپلاستی

 

برچسب گذاری توسط , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =